ARZU LAVANTA

HAKKIMIZDANEDEN ARZULAVANTA

Doğa koruyuculuğuna adanmışlık, toprağa saygı, Lavanta kokusu mistizmi, çiçeklerinin zarafeti ve saflığını, sessizliğini ve şansı temsil ediyoruz.

Firmamız, şirket sahibimiz Sn. Arzu Toker öncülüğünde İstanbul’da 1998 den beri uluslararası ticaret, taşımacılık ve başta lavanta olmak üzere, tıbbi aromatik bitkilerin üretimi ve dağıtımı konusunda faaliyet göstermektedir.

 

Farkımız, bilimsel verilere dayalı teknik tabanlı profesyonellerle yola çıkmış olmamız. Diyarbakır Dicle üniversitesi bilimsel araştırma projesi (BAP ) ve GAP projeleri kapsamında Bismil yüksekokulu kontrolünde, Kasım 2019 da dikimi gerçekleştirilecek fide temininin yanı sıra bitki bilimci ve genetikçileri ile ortak çalışmalarımızdır.

 

Bulgaristan menşeili Intermedia ve Angustifolia üreticisi ve Türkiye dağıtıcısıdır (“Sevtapolis”, “Drujba”, “Yubileina”, “Hemus”).

Bulgaristan merkezli
Lavanta üretiminin, Türkiye partneri olan ARZULAVANTA, 6.000.000 adet kapasiteli üretim arazilerinden, çelikten yetişmiş sağlıklı 8-9 aylık fideleri Türkiye girişimcisi ve çiftçisiyle uzun nefesli buluşturmanın heyecanını taşımaktadır.

İlaç, gıda, aromaterapi ve kozmetik sanayinde kullanılan etken ham maddelerin ithalatını yapmaktansa, bu bitkilerin ürettirilmesine ve dikimine katkı sağlamakla dışa bağımlılık biteceğinden bu sektörlerdeki en ekonomik sağlıklı ürünlere ulaşmak ucuzlayıp kolaylaşacaktır. Lavanta dikiminin eko sisteme yaptığı yüksek katkının yanı sıra çitçimize ve uzun vadeli yatırım yapmak isteyen girişimcimize, toprak sahibine ve oluşacak istihdama ek olarak turizme yapacağı katkıyı da göz ardı edemeyiz.

DOĞANIN sihirli değneği Lavantanın mor rengi ve kokusuna aşık olduk !!

 

SERTİFİKALARIMIZ


18-th-aniversary.jpgcertificate0.jpegcertificate1.jpegcertificate2.jpeg